• MIKOŁAJKI 2022

W najbliższy wtorek (6 grudnia) nasze przedszkolaki odwiedzi Święty Mikołaj. Prosimy, aby wszystkie dzieci były ubrane w stroje w kolorze czerwonym oraz mikołajkowe dodatki (czapki, opaski, itp.). Na każdego przedszkolaka czeka niespodzianka od Mikołaja!

• Pasowanie 2022

W piątek 18 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoja przygodę z przedszkolem . Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pan Dyrektor, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki skosztowały słodkie przekąski przygotowane przez rodziców.

• OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY, ŻE CZWARTKOWE (24.11.2022r.) SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ ODBĘDZIE SIĘ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

• Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam ona, że wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy dzień Praw dziecka z UNICEF to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy dzieci na całym świecie. W tym dniu w wielu krajach dorośli i dzieci podejmują różne inicjatywy na całym świecie. W obchody w Polsce włączyły się również placówki edukacyjne. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka. Do akcji organizowanej przez UNICEF postanowiła dołączyć się również nasza placówka.

• OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

Część artystyczna w wykonaniu grupy 5 - 6 latków z naszego przedszkola.

Kto ty jesteś? Polak mały...

— Kto ty jesteś?— Polak mały.

— Jaki znak twój?— Orzeł biały.

— Gdzie ty mieszkasz?— Między swymi.

— W jakim kraju?— W polskiej ziemi.

— Czym ta ziemia?— Mą Ojczyzną.

— Czym zdobyta?— Krwią i blizną.

• SZKOŁA DO HYMNU 2022

W czwartek 10 listopada nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach dzieci wspólnie w swoich grupach odśpiewały hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

• ROZTRZYGNIĘCIE OFERT NA REMONT PRZEDSZKOLA

W związku z zapytaniem ofertowym dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej wyrażonych w złotych kwoty 130 000 zł., informujemy, że Zamawiający: Przedszkole Gminne w Krzeszowie po otrzymaniu ofert na zadanie : Remont pomieszczeń w Przedszkolu Gminnym w Krzeszowie po zdarzeniu losowym – zalaniu wodą wybrał w dniu 9 listopada 2022 r. najkorzystniejszą ofertę przedstawioną przez ZBR KRZESZOW SERAFIN HENRYK.

• WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

W poniedziałek 31 października przedszkolaki z grup 4-5 latków i 5-6 latków odwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie fabryki i poznanie procesu powstawania ozdób choinkowych.

Dzieci mogły zobaczyć ręcznie wyprodukowane bombki oraz setki pięknych i niepowtarzalnych eksponatów w galeriach.

• PROGRAM WYCIECZKI DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

Program wycieczki:

Wycieczka do MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ w Nowej Dębie 31.10.2022 r. (poniedziałek). Liczba uczestników około 45, liczba opiekunów 5, kierownik wycieczki – mgr Monika Łoś-Prucnal.

Zbiórka dzieci godz. 7.20 w Szkole Podstawowej w Krzeszowie

Około 7.30 śniadanie przyniesione przez dzieci.

!!!! Bal „świętych” !!!

Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie zaprasza dzieci na „bal świętych” w sobotę, 29 października w godz. 15.00-17.00. (dzieci młodsze wraz z opiekunem).

Dzieci przychodzą w przebraniu za jednego ze świętych.

Zabawa odbędzie się w Dom Kultury.

• Ogłoszenie !!!

Ogłoszenie dla rodziców dzieci z grup :

5 - 6 letniej (wychowawczyni p. Wanda Wojtak)

4 - 5 letniej (wychowawczyni p. Mariola Hrynkiewicz).

31 października (poniedziałek) odbędzie się wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Koszt oprowadzania po muzeum wraz z warsztatową bombką, którą dzieci ozdobią na miejscu to 30 zł.

• Ogłoszenie

SERDECZNIE PROSIMY RODZICÓW DZIECI 5 I 6 LETNICH O DOKONANIE WPŁAT ZA KSIĄŻKI DO RELIGII W WYSOKOŚCI 20 ZŁ. U WYCHOWAWCÓW GRUP.

• OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z PRZENIESIENIEM ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZESZOWIE ORGANIZACJA PRACY POZOSTAJE BEZ ZMIAN.

PRZYPOMINAMY PAŃSTWU O PRZYGOTOWANIU DZIECIOM ŚNIADANIA WE WŁASNYM ZAKRESIE, POZOSTAŁE POSIŁKI - OBIAD I PODWIECZOREK PRZYGOTOWUJE PERSONEL PRZEDSZKOLA W FORMIE KATERINGU PRZYGOTOWANEGO W PLACÓWCE.

• OGŁOSZENIE!

Zapraszamy Rodziców naszych wychowanków, na zebranie dotyczące organizacji pracy w czasie remontu przedszkola.

Spotkanie odbędzie się jutro 30.09.2022r. (piątek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krzeszowie.