• PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZAKŁADOWI GOSPODARKI KOMUNALNEJ W KRZESZOWIE ZA POMOC W DEKORACJI PRZEDSZKOLA NA OKRES BOŻONARODZENIOWY. DZIĘKI PANU PREZESOWI ALEKSEMU WALIŁKO I JEGO PRACOWNIKOM W HOLU NASZEGO BUDYNKU STOI PIĘKNA CHOINKA, A WEJŚCIA PILNUJE SKRZAT WYKONANY PRZEZ PANA ADAMA ŚWICA. DODATKOWO OD POMOCNIKÓW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NASZE PRZEDSZKOLAKI OTRZYMAŁY GRY EDUKACYJNE, KLOCKI I SŁODYCZE.

• Trzecie miejsce w konkursie międzynarodowym

Nasza czteroletnia Igusia zajęła trzecie miejsce w VIII edycji Miedzynarodowego Konkursu Ekologicznego "Ziemię mamy tylko jedną - chrońmy naszą planetę" zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Sarzynie. Przedszkole mogło tam wysłać tylko dwie prace. W eliminacjach wewnętrznych (wpłynęły 4 prace - Anastazji, Kamilka, Igusi i Izuni) zdecydowano, że praca Kamilka - lat 5 i Igusi - lat 4 zostaną wysłane do Sarzyny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

• Pasowanie na przedszkolaka

W piątek 03.12.2021 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia nasi pierwszoroczniacy stali się pełnoprawnymi przedszkolakami. GRATULUJEMY!

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 03.12.2021 (PIĄTEK) ODBĘDZIE SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Z UWAGI NA OBECNĄ SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ UROCZYSTOŚĆ ODBĘDZIE SIĘ BEZ UDZIAŁU RODZICÓW.

W TYM DNIU PASOWANE DZIECI PRZYCHODZĄ ODŚWIĘTNIE UBRANE.

• OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA NISKĄ FREKWENCJE DZIECI PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA ODBĘDZIE SIĘ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.

• AKCJA Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W środę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 nasze przedszkolaki, w swoich grupach wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach finału akcji. Następnie kultywując tradycje narodowe uroczyście z flagami w rączkach przemaszerowały ulicami Krzeszowa.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE DZIECIOM PATRIOTYCZNYCH STROJÓW.

• "Szkoła do hymnu 2021"

W tym roku już po raz czwarty nasze przedszkolaki wezmą udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie w poszczególnych grupach odśpiewamy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

• DYNIE

INFORMACJA

ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ DO CHĘTNYCH OSÓB (POTRZEBUJĄCYCH) O ODBIÓR DYŃ Z PLACU PRZEDSZKOLNEGO.

MOŻNA ZABRAĆ DO DOMU DOWOLNĄ ILOŚĆ DYŃ.

•  WIZYTA STRAŻAKÓW OSP W KRZESZOWIE -PRÓBNA EWAKUACJA

11 PAŹDZIERNIKA W NASZYM PRZEDSZKOLU MIELIŚMY NIEZWYKŁYCH GOŚCI: PRZEDSTAWICIELI OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ Z KRZESZOWA.

W TRAKCIE SPOTKANIA STRAŻACY ZAZNAJOMILI DZIECI Z CIEKAWOSTKAMI ZWIĄZANYMI Z ICH PRACĄ. PRZEDSZKOLAKI DOWIEDZIAŁY SIĘ W JAKICH OKOLICZNOSCIACH MOŻNA WZYWAĆ STRAŻ POŻARNĄ, ŻE STRAZACY NIE TYLKO GASZĄ POŻARY , ALE RÓWNIEŻ WZYWANI SĄ DO WYPADKÓW STAŻACY PRZYPOMNIELI WSZYSTKIM NUMER ALARMOWY DO STRAŻY POŻARNEJ. ZOSTAŁA PRZEPROWADZONA PRÓBNA EWAKUACJA Z BUDYNKU PRZEDSZKOLA.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA

Czas, który spędza dziecko przed komputerem, telewizorem czy telefonem ma znaczenie nie tylko dla jego rozwoju, ale i zdrowia. Ważne jest, aby nie było go zbyt dużo. Nie żyjemy w próżni, trudno jest więc izolować dziecko od współczesnej technologii, dlatego całkowity zakaz korzystania z elektroniki jest krokiem radykalnym i stosowanym, gdy dojdzie do uzależnienia. W jego zapobieganiu kluczowy jest zdrowy rozsądek.

ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE

Informacja o sposobach płatność

W Przedszkolu Gminnym w Krzeszowie istnieje możliwość dokonywania wpłat za żywienie i utrzymanie w przedszkolu w dwóch formach. Bezpośrednio u Pani Intendent lub na konto. Płacą Państwo za miniony miesiąc, czyli w październiku za wrzesień (od 1 do 9 każdego miesiąca) . Jest to bardzo ważne szczególnie przy wpłatach na konto, nie można przekraczać terminu. Informację o kwocie otrzymają Państwo za pomocą kontaktu telefonicznego lub sms – a.

• Zajęcia plastyczne w przedszkolu

Informujemy rodziców, że w każdy czwartek w grupach dzieci 4 i 5 letnich oraz 5 i 6 letnich będą odbywały się zajęcia plastyczne z

Panią mgr Elżbietą Sawicką,

pracownikiem GOK w Krzeszowie w obecności wychowawcy.

Dzieci 5 i 6 letnie będą miały zajęcia od godz. 13.00 do godz. 13.30

Dzieci 4 i 5 letnie będą miały zajęcia od godz.13.30 do godz. 14.00