• ŚWIĘTA MAJOWE : DZIEŃ FLAGI, KONSTYTUCJA 3 MAJA

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

• DZIEŃ ZIEMI 2022

OGŁOSZENIE !

DRODZY RODZICE !

W PIĄTEK 22.04.2022r. OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI - AKCJA JEST PROWADZONA CO ROKU WIOSNĄ- JEJ CELEM JEST PROMOWANIE POSTAW PROEKOLOGICZNYCH WŚRÓD DZIECI I DOROSŁYCH.

ZACHĘCAMY PAŃSTWA , ABY W TYM DNIU UBRAĆ DZIECI W UBRANIA W KOLORACH BRĄZU, BŁĘKITU LUB ZIELENI.

• Prawie 4 tony elektrośmieci! Dziękujemy!!!

Przedszkole Gminne w Krzeszowie za zebranie prawie

4 ton elektrośmieci otrzymało bony w wysokości 598 zł. na zakup sprzętu sportowego lub materiałów eksploatacyjnych/biurowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH SPĘDZONYCH W GRONIE RODZINY I PRZYJACIÓŁ PEŁNYCH RADOŚCI I POKOJU, ORAZ MOKREGO ŚMIGUSA - DYNGUSA

ŻYCZY

DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE I PERSONEL

PRZEDSZKOLA GMINNEGO W KRZESZOWIE

• POTWIERDZENIE WOLI zapisu dziecka do Przedszkola Gminnego w Krzeszowie

Informujemy, iż arkusz Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola, można pobrać ze strony www. przedszkolaki-krzeszow.edupage.org, lub w budynku placówki.

Uzupełniony dokument Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola można przesłać na adres: pg.krzeszow@gmail.com, lub przynieść do placówki w dniach 4-5.04.2022r.( poniedziałek, wtorek).

• LISTY KANDYDATÓW -REKRUTACJA

LISTA KANDYDATÓW

ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

1. Fabian Jagódka

2. Ignacy Jajak

3. Marcelina Kulec

4. Daria Dziedzic

5. Wojciech Sikora

6. Ewa Fusiarz

7. Dawid Kruk

8. Michał Jednac

9. Karol Błazik

10. Sabina Strojek

11. Hanna Szostak

12. Franciszek Jan Żelazko

• Zbiórka Elektrośmieci

Pragniemy podziękować WSZYSTKIM, którzy włączyli się w zbiórkę elektrośmieci. Zebrane odpady zostały zważone,spakowane i odebrane przez firmę

Green Office Ecologic Spółka z o.o.

UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ PRAWIE 4 TONY.

• Pierwszy dzień wiosny

Ogłoszenie

W poniedziałek 21.03.2022, będziemy obchodzić Pierwszy Dzień Wiosny, prosimy w tym dniu ubrać dzieci w stroje w kolorach zielonym, żółtym, czerwonym, lub w kwiecistych wzorach ( dziewczynki mogą mieć dodatkowe opaski, lub ozdoby na włosach)

• CAŁODOBOWY DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

Uwaga! Począwszy od 7 marca, w każdy poniedziałek w godzinach 18-20 przy darmowym całodobowym Dziecięcym Telefonie Zaufania 800 12 12 12 będzie dyżurował radca prawny, który udzieli specjalistycznej pomocy w sprawach cudzoziemców i uchodźców.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę i napływem uchodźców do Polski Rzecznik Praw Dziecka uruchomił dodatkowe dyżury specjalistów, z którymi można porozmawiać, dzwoniąc na bezpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12.

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

DRODZY RODZICE ZACHĘCAMY DO PRZYNOSZENIA ZUŻYTYCH KOMPUTERÓW, PRALEK, TELEFONÓW, SPRZĘTU RTV I AGD ZA BUDYNEK STRAŻY OSP W KRZESZOWIE. WŁĄCZCIE SIĘ DO AKCJI, DAJCIE PRZYKŁAD SWOIM DZIECIOM JAK CHRONIĆ ŚWIAT.

• POMOC DLA UKRAINY- zbiórka

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych wychowanków, oraz wszystkim Dobroczyńcom za otwarte serca i bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu ZBIÓRKI DLA UKRAINY.

"BOGATYM NIE JEST TEN, KTO POSIADA, LECZ TEN, KTO DAJE" - św. Jan Paweł II

• ZBIÓRKA DLA UKRAINY

Szanowni Rodzice i Przyjaciele

naszej przedszkolnej społeczności!

Nasze przedszkole czuje się zobowiązane do niesienia pomocy i wsparcia dla ukraińskich dzieci i ich rodzin. W związku z tym organizujemy w naszej placówce zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy (żywnościowych z datą długoterminową, artykułów medycznych, oraz środków higienicznych itp. - lista znajduje się poniżej). Chętnych do niesienia pomocy prosimy o pozostawianie przyniesionych artykułów w koszach umieszczonych w holu przedszkola.

• DEKLARACJA KONTYNUOWANIA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

DOTYCZY TYLKO DZIECI W WIEKU 3,4,5 LAT UCZĘŚZCZAJĄCYCH JUŻ DO PRZEDSZKOLA GMINNEGO W KRZESZOWIE

INFORMACJA

RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO GRUP 3, 4, 5- LATKÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 INFORMUJEMY, ŻE POCZĄWSZY OD DNIA

21 LUTEGO 2022 R. DO DNIA 28 LUTEGO 2022R. MOŻNA SKŁADAĆ

DEKLARACJE O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Zapraszamy wszystkich do wysyłanIa WALENTYNEK

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI

Zbliżają się Walentynki i z tej okazji ruszyła w naszym przedszkolu akcja "Poczta walentynkowa". Zachęcamy do wykonania razem z dzieckiem w domu kartki walentynkowej dla swojej ulubionej koleżanki oraz ulubionego kolegi . Prosimy podpisać kartkę (dla kogo jest przeznaczona i od kogo). Walentynki wrzucamy do ,,skrzynki pocztowej", dostępnej w holu przedszkola. W piątek 14 lutego odbędzie się uroczyste wręczenie walentynek ;) Zapewniamy, że żadne dziecko nie wyjdzie do domu bez walentynki ;)

• Życzenia noworoczne

Roku bez trosk, życia w zdrowiu, miłości, przyjaźni i szczęściu. Oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnie, a każdy dzień przynosił radość i uśmiech.

DYREKTOR I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA GMINNEGO W KRZESZOWIE