• POTWIERDZENIE WOLI ZAPISU DO PRZEDSZKOLA

Drodzy rodzice dzieci nowo przyjętych do Przedszkola Gminnego w Krzeszowie informujemy że w dniach 6, 7 kwietnia 2023 r przyjmowane będzie POTWIERDZENIE WOLI ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Druk ten można pobrać ze strony internetowej umieszczony bezpośrednio pod artykułem lub w budynku przedszkola. Wypełniony druk można przesłać na adres: pg.krzeszow@gmail.com lub przynieść bezpośrednio do placówki.

• Porady od psychologa

Bezpieczna relacja z dzieckiem jest niezwykle istotnym elementem wychowania dzieci. Kampania ,,Odłącz się - połącz się'' w niezwykle prosty i obrazowy sposób pokazuje jak o nią dbać i rozwijać, by mogła służyć za parasol ochronny dla naszych dzieci.

• ZDROWE DZIECI - PROJEKT MINISTERSTWA ZDROWIA

Przedszkole Gminne w Krzeszowie zgłosiło się do udziału w warsztatach z zakresu zdrowego żywienia i stylu życia dla dzieci do 6 r. ż. i szkoleniach dietetycznych dla dorosłych. Projekt realizujemy na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, pod hasłem „Zdrowe Dzieci”.
            Głównym jego celem jest szerzenie zdrowego żywienia i stylu życia wśród dzieci, oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Co się będzie działo w ramach projektu?
            Chcemy zmieniać nawyki żywieniowe na zdrowsze i promować codzienną aktywność fizyczną. Wiemy jak to zrobić!

• Ogólnopolski konkurs plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom"

W dniu 9 marca 2023 r. w Przedszkolu Gminnym w Krzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci z Gminy Krzeszów i powiatu niżańskiego, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy Pożarom". W uroczystości uczestniczyli Panowie strażacy, autorzy prac i ich opiekunowie. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Podkarpackiego Janowi Pac za nagrody i obecność na uroczystości.

• Wycieczka grup starszych do Małego Skansenu "Krzeszowska Chata"

W PIĄTEK 3 MARCA DZIECI Z GRUP 4-5 LATKÓW I 5-6 LATKÓW UDAŁY SIĘ PIESZO DO MIEJSCOWEGO MAŁEGO SKANSENU "KRZESZOWSKA CHATA", W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W KRZESZOWIE. PRZYWITAŁA NAS BARDZO SERDECZNIE I ZAPOZNAŁA Z EKSPONATAMI, STARYMI ZDJĘCIAMI I HISTORYCZNYMI PAMIĄTKAMI Z TERENU GMINY KRZESZÓW PANI MALWINA SZAŁĘGA DYREKTOR GMINNEGO OŚRODKA KULTURY. PRZEDSZKOLAKI NA CHWILE PRZENIOSŁY SIĘ "W CZASIE" POZNAJĄC PRZEDMIOTY KTÓRE UŻYWALI NA CO DZIEŃ ICH PRADZIADKOWIE I PRAPRADZIADKOWIE.

• I miejsce w Olimpiadzie z języka angielskiego w Stalowej Woli.

W dniu 16 lutego 2023 r. przedstawiciele Przedszkola Gminnego w Krzeszowie z grupy 5 i 6 latków reprezentowali naszą placówkę na w X OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKA Z J. ANGIELSKIEGO Little English Master 2023 organizowanej przez Społeczną Szkołę w Stalowej Woli oraz w dniu 15 lutego 2023 r. w Rejonowym Konkursie MAŁY OMNIBUS 2023 również organizowanym przez Społeczną Szkołę w Stalowej Woli.

• NABÓR DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023 / 2024

Regulamin, terminarz oraz wszystkie dokumenty doptyczące Rekrutacji do Przedszkola Gminnego w Krzeszowie dostępne są pod plakatem, lub w zakładce "REKRUTACJA". Podczas podawania godzin pobytu w placówce i ilości posiłków z jakich będą Państwa dzieci korzystać bardzo prosimy o przemyślane decyzje. Wiąże się to z planowaniem organizacji pracy na kolejny rok szkolny.

• POZNANIE PRACY LEŚNICZEGO

W piątek 17 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z leśnikami. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśniczego. Nasi goście opowiedzieli, a zarazem przypomnieli dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, przybliżyli przedszkolakom pojecie sadzenia lasu, utrwalili nazwy roślinności występujących w lesie. Przypomnieli, jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe zakładki, pocztówki Nadleśnictwa Rudnik, oraz kalendarze i interesujące książeczki o lesie.